Yeni İşime Hazırlanıyorum

Gel, hayallerindeki işe adım atmak için birlikte ilerleyelim!
amaç

İstihdama katılım sürecinde ihtiyaç duyulan yetkinlikleri artırmak.

Programın amacı; 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden doğrudan etkilenen ya da deprem nedeniyle yoğun iç göç alan şehirlerde yaşayan, yazılım alanında temel seviyede bilgi ve becerisi olan genç ve genç yetişkinlerin istihdam edilebilirliklerini ve istihdama katılma sürecinde ihtiyaç duyacakları yetkinlikleri artırmaktır.

Microsoft desteğiyle,

projeyi yürütmek için uygun ortamın bulunduğu; depremden doğrudan etkilenmiş illerde ve yoğun iç göç alan illerde, programı yüz yüze olacak şekilde hayata geçiriyoruz.

Hedefimiz; 1 yılda 3.900 kişiye ulaşmak

Her şehirde 180 fiziksel, 180 çevrim içi olacak şekilde toplamda 360 kişiye ulaşmayı planlıyoruz. Online içeriğimizi ulaştıracağımız 300 kişiyle birlikte 1 yıl sonunda 12 şehir ve 3.900 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz.

Hedef illerimiz:

Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Konya, Malatya, Mersin, Muğla, Osmaniye, Şanlıurfa, Tunceli

Partnerimiz
Destekçilerimiz

Etkinliklerimizi en iyi şekilde organize etmemizde desteği olan paydaşlarımıza teşekkür ederiz 🧡

faaliyetlerimiz

Keşfetmeye hazır mısınız?

Proje kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinlik ve programları inceleyebilirsiniz. Başvuru tarihi henüz geçmemiş olanlara başvurarak sen de aramıza katılabilirsin.

Ücretsiz
Yeni İşime Hazırlanıyorum - İstanbul
Son Başvuru Tarihi:
28/3/2024
Başlangıç Tarihi:
29/3/2024
Ücretsiz
Yazılım Dünyasında Kariyer Basamakları
Son Başvuru Tarihi:
14/3/2024
Başlangıç Tarihi:
19/3/2024
Ücretsiz
Yeni İşime Hazırlanıyorum - Malatya
Son Başvuru Tarihi:
7/3/2024
Başlangıç Tarihi:
12/3/2024
Ücretsiz
Yeni İşime Hazırlanıyorum - Antalya
Son Başvuru Tarihi:
1/3/2024
Başlangıç Tarihi:
6/3/2024
Ücretsiz
Yeni İşime Hazırlanıyorum - Bursa
Son Başvuru Tarihi:
29/2/2024
Başlangıç Tarihi:
2/3/2024
Ücretsiz
Yeni İşime Hazırlanıyorum - Kahramanmaraş
Son Başvuru Tarihi:
15/2/2024
Başlangıç Tarihi:
21/2/2024
Ücretsiz
Yeni İşime Hazırlanıyorum - İskenderun
Son Başvuru Tarihi:
19/1/2024
Başlangıç Tarihi:
21/12/2023
Ücretsiz
Yeni İşime Hazırlanıyorum - Gaziantep
Son Başvuru Tarihi:
4/1/2024
Başlangıç Tarihi:
7/1/2024
değerlendirmeler

Etkinliklerimiz sonrası katılımcılarımızın geri bildirimlerine önem veriyoruz.

İşte "Yeni İşime Hazırlanıyorum" programı kapsamında katılımcılarımızdan aldığımız bazı geri bildirimler...

Elazığ’da düzenlenen “Yeni İşime Hazırlanıyorum Programı” benim için çok verimli geçti. Yaşadığım şehirden koptuğum çok üzücü bir süreç yaşıyordum malesef ve sosyalleşebileceğim hiçbir etkinlik yoktu. Okulların online olması ve depremden dolayı yaşadığımız travmalar sonrası hepimizin böyle bir etkinliğe gerçekten çok ihtiyacı vardı. Yaşadığım psikolojik zorluktan sonra hem sosyalleşmek hem de LinkedIn, GitHub ve CV Hazırlama Teknikleri gibi eğitimler almak bana çok iyi geldi. Özellikle CV eğitiminden sonra bakış açım çok fazla değişti ve artık nasıl daha iyi CV hazırlamam gerektiğini biliyorum. Ayrıca Kodluyoruz ekibinin bizlere hazırladığı birbirinden eğlenceli etkinlikler sayesinde network genişletme fırsatına da sahip olduk. Kodluyoruz ekibiyle yüz yüze tanışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum, iyi ki gelmişler!

Nurefşan A.
Öğrenci

Öncelikle özgeçmiş ve etkili bir LinkedIn profili oluşturmanın iş bulmak açısından çok önemli olduğunu biliyordum fakat nasıl yapacağımı nereden başlayacağımı bir türlü bulamıyordum. Kodluyoruz ekibinin Microsoft ile ortak olarak gerçekleştirmiş olduğu Yeni İşime Hazırlanıyorum etkinliğini duyduğumda çok sevindim ve hemen başvurdum. Kabul ettikleri için çok teşekkür ediyorum tüm ekibe. Yeni işime Hazırlanıyorum etkinliğinden sonra etkili bir özgeçmiş ve LinkedIn profili oluşturmayı öğrenmiştim ve hemen çalışmalara başladım. Özgeçmişimi düzenledim ve LinkedIn profilimi daha görünür kılmak için öğrendiklerimi yaptım. Artık LinkedIn’da paylaşım da yapmaya başladım bu etkinlik sayesinde. Şu anda da kendi alanımla ilgili bir şirkette staj yapmaktayım ve bunda Yeni İşime Hazırlanıyorum etkinliğinin katkısı büyük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Büşra K.
Öğrenci

Kişisel deneyimlerim doğrultusunda, Kodluyoruz’un Mülakat Simülasyonu etkinliğinin ne kadar değerli olduğunu vurgulamak istiyorum. Etkinlik, teknik bilgileri pratiğe dökmek, sorulara mantıklı ve etkili cevaplar vermek, zaman yönetimi yapmak gibi bir dizi beceriyi geliştirmeme yardımcı oldu. Ayrıca, gerçekçi mülakat deneyimi yaşayarak, gerçek mülakatlara daha fazla özgüvenle yaklaşabilme fırsatı buldum.

Mahmut K.
Öğrenci

Microsoft & Kodluyoruz iş birliğiyle düzenlenen, Mülakat Simülasyonuna katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Farklı sektörlerde İnsan Kaynakları alanında tecrübeye sahip değerli isimlerle bir araya geldik. Bir çoğumuz iş başvurularında mülakat anını düşündüğümüzde yoğun stres yaşayabiliyoruz. Neyse ki Kodluyoruz bu konuda da desteğini esirgemedi. Mülakatlarda dış görünüşümüzün nasıl olması gerektiğinden, kendimizi ifade etme yöntemimize ve başvuru yapacağımız şirketlere mülakat esnasında nasıl bir yaklaşım sergilememiz gerektiğine kadar harika bilgiler öğrendik. Teşekkürler Kodluyoruz!

Merve K.
Öğrenci
sorular

Sık Sorulan Sorular

Aklınıza takılan soruların cevabını bulacağınız ilk adres burası. Tüm soruları incelemeyi unutmayın!

1. Yazılım ile ilgili bir bölüm okumuyorum. Etkinliğe katılabilir miyim?

Katılımcılarımızın, yazılım ile ilgili bir bölüm okumasına gerek yoktur. Başvuru formunda, yazılımla ilgili sertifika veya katılım belgesi aldıklarını belgelemeleri yeterlidir.

2. Etkinlikte teknik atölyeler olacak mı?

Etkinliğimizde teknik atölyeler bulunmamaktadır. Sizleri iş hayatına hazırlayacak atölyeler yer alacaktır.

3. Fiziksel olarak katılamayacağım. Etkinliğe çevrim içi olarak katılabilir miyim?

Eğer etkinliğe fiziksel olarak katılamayacaksan, çevrim içi olarak katılabilirsin.

4. İkametgah ve öğrenci belgemi neden istiyorsunuz?

Proje, depremden doğrudan ya da dolaylı yoldan etkilenen kişilere yöneliktir. Bu nedenle, bu bölgede okuduğunuzu ya da yaşadığınızı belge ile kanıtlamanız gerekmektedir.

5. Katılım belgesi alabilecek miyim?

Etkinliğimize katılan ve etkinlik sırasında sizinle paylaşacağımız ön testi ve son testi dolduran katılımcılarımız katılım belgesi almaya hak kazanacaktır.

6. İş/staj imkanı sunuyor musunuz?

Doğrudan iş/staj yerleştirmeleri yapmıyoruz. Ancak katılımcıların iş bulmalarını desteklemek amacıyla çeşitli atölyeler düzenliyoruz ve mümkünse şehirdeki yazılım firmaları ile katılımcıları bir araya getiriyoruz.