Hakkımızda

Öncü Ol & Geleceği Kodla
Geleceğimizi, bugünün gençleriyle Kodluyoruz!
Kodluyoruz Sosyal Girişimi

Herkese, her yerde ücretsiz, birinci sınıf kodlama içerikleri sağlama misyonuna sahip, kâr amacı gütmeyen bir kuruluşuz.

Kodluyoruz; Türkiye’yi, teknoloji yetenek merkezine dönüştüren bir sosyal girişimdir. Gençlerin kodlama ve girişimcilik becerilerini geliştirerek, dünya standartlarında yazılımcılar yetiştiriyor ve geleceğin teknolojileriyle onları buluşturuyoruz.

Faydalanıcı

250.000

İşe Yerleştirme Oranı

%60

değerlerimiz

Bunlar sadece rastgele kelimeler değil, ilham aldığımız değerlerimizdir.

Türkiye'deki gençlerin, küresel teknoloji öncüleri ve girişimcileri haline geldiği, dünyayı değiştirecek teknolojileri Türkiye'den ürettiği bir gelecek hayal edin. İşte bu hayali hayata geçirmek için gece gündüz tutkuyla çalışıyoruz.

  • Öncü Ol Geleceği Kodla
  • Harekete Geç
  • Dahil Ol Dahil Et
ekibimiz

Harika programları sizlere ulaştırmak için var gücüyle çalışan dinamik ekibimiz 🧡

Açık Pozisyonlara Başvur!

Kodluyoruz Başkanı

Berat Kjamili
Yönetim Kurulu Başkanı
Berat Kjamili, çevrim içi girişimcilik programları aracılığıyla mültecileri ve yerel halkı birbirine bağlayan Migport'un kurucu ortağıdır. Aynı zamanda Rutgers Üniversitesi YSESD Sosyal Girişimcilik Atölyeleri'nin koordinatörlerinden biridir. Aynı zamanda Türkiye'nin Erken Benimseyen Girişimcilik Topluluğu olan Turcopreneurs'un kurucularındandır. Derneğimizin Yönetim Kurulu başkanıdır.

Yönetim Kurulu Üyeleri

Adil Oran
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi
Başak Kale
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi
Emine Derya Baykal
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi
Enver Yurter
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi
Fatih Balcı
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi
Hande Didem Altop
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi
Onur Ünver
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Ozan Koçak
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi
Timur Sırt
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi
Caner Malkaları
Denetim Kurulu Üyesi
Denetim Kurulu Üyesi
Emirhan Çim
Denetim Kurulu Üyesi
Denetim Kurulu Üyesi
Emre Tiryaki
Denetim Kurulu Üyesi
Denetim Kurulu Üyesi
Emrehan Akyürek
Denetim Kurulu Üyesi
Denetim Kurulu Üyesi
Levent Aşkan
Denetim Kurulu Üyesi
Denetim Kurulu Üyesi
Sedef Kjamili
Denetim Kurulu Üyesi
Denetim Kurulu Üyesi
Beril Levi
Danışma Kurulu Üyesi
Beril Levi, L'Oréal ve LVMH gibi şirketlerde pazarlama ve marka yönetimi rolleriyle deneyim kazandıktan ve girişimci olarak liderlik becerileri üzerine çalışmalar yaptıktan sonra, Google Türkiye'de Büyük Müşteri Satışları Başkanı olarak görev almıştır. Şu anda danışman olarak takım yönetimi, liderlik, koçluk ve iş yerinde cinsiyet eşitliği projeleri aracılığıyla kurumların ve bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktadır.
Aykut İbrişim
Danışma Kurulu Üyesi
Danışma Kurulu Üyesi

CEO

İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nü bitirdikten sonra tasarım ofislerinde çalıştı. Ardından eğitim projeleri tasarlamaya başladı ve RCSummer'da Program Koordinatörlüğü yaptı. Sonrasında başladığı Toplum Hizmeti Programları Proje Danışmanlığı görevinde sosyal fayda kavramına odaklandı ve sivil toplumla daha sık çalışmaya başladı. Kodluyoruz ekibine katıldıktan sonra eğitim ve sosyal fayda odaklarına teknolojiyi de ekleyerek çocukların ve gençlerin dijital becerilerini geliştirmek için heyecanla çalışmakta. İlgi alanlarının başında aikido ve çocuk edebiyatı geliyor.

Program Öncüleri

Esra Köylüoğlu
Program Öncüsü & İzleme Değerlendirme
Çukurova Üniveristesi Bilgisayar Öğretmenliği ve Eğitim Teknolojisi Bölümünden yazılım ve eğitim psikolojisi bilgileri ile mezun olan Esra, üniversiteden bu yana çift kanatlı bir lider olmak için sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Mezun olduktan sonra 7 yıl köklü bir sivil toplum kuruluşunda İzleme ve Değerlendirme Sorumlusu olarak çalıştı ve şimdi Kodluyoruz ekibinde Türkiye'de global ölçekteki yazılımcılar yetiştirmek için heyecanla çalışıyor.
Faruk Dinçer
Program Öncüsü
Bursa Uludağ Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemlerinden mezun olan Faruk, İşletme bölümünde ÇAP yaptı. YBS Bölüm topluluğunun kurulmasına öncülük etti ve bir dönem başkanlık görevini üstlendi. GDG Bursa ekibinin kurulmasında etkin rol oynadı ve organizasyon ekip lideri olarak görev aldı. Bir süre kodlama, robotik ve yazılım eğitimleri verdikten sonra Kodluyoruz macerası başladı. Şimdi ise tüm bilgi birikimiyle Kodluyoruz’da 18+ programları Programlar Öncüsü olarak görev alıyor.

Uzmanlar

Defne Karakoç
İş Geliştirme Uzmanı
Defne, 2021 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Sivil topluma olan ilgisi lise ve üniversite yıllarında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalıştığı dönemlerde başladı ve mezuniyetiyle birlikte Gıda Kurtarma Derneği'nde profesyonel olarak devam etti. Defne bugün Kodluyoruz'da İş Geliştirme Uzmanı olarak çalışıyor.
Kodluyoruz'a 2017 yılında katılan Ecem, Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu ve aynı okuldan pedagojik formasyona sahip. Şu an Kodluyoruz Jr. Uzmanı olarak çalışıyor ve 2019’dan itibaren #8092 FRC takımının mentorlüğünü üstleniyor. Ayrıca ekibimizin en 'gönüllü' üyesi. 2012’den bu yana TEGV, Bilim Kahramanları Derneği gibi çeşitli STK’larda çocuklar için aktif görev alıyor.
Sinem Keser
Finans Uzmanı
Sinem, Kocaeli Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’nden 2014 yılında mezun olmuştur. Özel sektörde farklı birimlerde çalışma deneyimi kazandıktan sonra muhasebe-finans üzerine kariyerini yönlendirip, bu alanda devam etme kararı almıştır. Haziran 2022’den bu yana Kodluyoruz ekibinde yer almaktadır. Sahaflarda dolaşıp, plak koleksiyonuna yeni parçalar eklemek en sevdiği hobisidir.

Proje Öncüleri

Gökçe Deniz Karademir
İletişim Proje Öncüsü
Deniz, Uludağ Üniversitesi Psikoloji mezunu. Tasarıma olan yoğun ilgisinden dolayı alanından keskin bir dönüş yapıp kariyerine Dijital Medya Stajyeri olarak başladı. Kodluyoruz serüvenine Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak devam ediyor, ayrıca Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat 2022 Katılımcısı.
İrem Urfalıoğlu
Proje Öncüsü
İrem, Gazi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde farklı topluluklarda ve sivil toplum kuruluşlarında yer alarak Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda çalışmalar yaptı. Şimdi AHBV Üniversitesinde sosyoloji alanında yüksek lisans yapıyor ve Kodluyoruz'da proje öncüsü olarak çalışmalarına devam ediyor.

Takım Üyeleri

Namık Kemal Üniversitesi Biyosistem Mühendisliği bölümünden mezun olan Ebru, aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. Makine firmalarında mühendis olarak çalıştı. Kodlama ve Robotik eğitimleri alarak kendisini geliştirmeye başladı. Birçok kolejde kodlama ve robotik öğretmenliği, FLL turnuvalarında takım koçluğu yaptı. Şu anda Kodluyoruz'a Bilgisayar Bilimleri Eğitmeni olarak destek veriyor.
Sena Durmuş
Takım Üyesi
İstanbul Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisi olan Sena, Kodluyoruz ile Hi-Kod atölyesi sayesinde tanıştı. Hi-Kod Front-End Atölyesinden mezun olduktan sonra 1 yıl boyunca mentorluk deneyimi edindi ve şu anda Hi-Kod Front-End Atölye Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Front-End alanındaki becerilerini geliştirmek amacıyla yeni teknolojileri öğrenmeye ve projeler geliştirmeye devam etmektedir.

Yardımcı Takım Üyeleri

Beyza Yalvaç
Yardımcı Takım Üyesi
İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıf & Anadolu Üniversitesi Web Tasarım ve Kodlama 2. Sınıf öğrencisi olan Beyza, bu zamana kadar gerek Teknofest Projeleri'nde, gerek küçük girişimlerde Front-End, görüntü işleme ve mobil uygulama geliştirme alanlarında deneyim kazandı. Ardından kariyer yolunda Kodluyoruz ile tanıştı. Şu an aktif olarak Kodluyoruz Hi-Kod Mobil Uygulama Geliştirme Atölye Sağlayıcısı olarak mobil uygulama alanında gençlerin öğrenme ve gelişimini desteklemektedir.
Büşra Türkmenoğlu
İzleme Değerlendirme Yardımcı Takım Üyesi
Büşra, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nden Yönetim Bilişim Sistemleri mezunu ve İşletme bölümü öğrencisi. Üniversite yıllarında uzaktan eğitim merkezinde çalıştı ve veri madenciliği alanlarında kendini geliştirdi. İlk Fırsatım programı ile Kodluyoruz'a dahil oldu ve ekibe İzleme ve Değerlendirme sorumlusu olarak destek vermektedir.
Harun Dağdeviren
İnsan Kaynakları Yardımcı Takım Üyesi
Çukurova Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2023 yılında mezun olan Harun, öğrencilik hayatı boyunca birçok öğrenci ve kulüp organizasyonlarında aktif olarak rol aldı. Kariyerine İnsan Kaynakları alanında devam eden Harun bu alanda çeşitli iş ve staj deneyimleri elde ederek kendini geliştirme fırsatı yakaladı. Şu anda Kodluyoruz'da İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalışmaya devam ediyor.
Kaan Karahancı
Yardımcı Takım Üyesi
Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünden 2022 yılında mezun olan Kaan, yazılım alanındaki kariyerine burada adım attı. Hi-Kod programıyla yolu Kodluyoruz'la kesişen Kaan, Oyun Geliştirme Atölyesi'nden mezuniyetinin ardından aramıza öncelikle gönüllü mentor olarak katıldı. Kodluyoruz’daki farklı projelerde Oyun Geliştirme Atölye Sağlayıcısı olarak gönüllü görev aldı. Kaan, şimdi de Geleceği Kodlayanlar projesinde Atölye Sağlayıcısı olarak profesyonel iş hayatına Kodluyoruz'la devam etme kararı aldı.
Müşerref Özkan
Yardımcı Takım Üyesi
Süleyman Demirel Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Müşerref, Hi-Kod Veri Bilimi Atölyesi'ne katılarak Kodluyoruz bünyesinde yer aldıktan sonra İstanbul Veri Bilimi Bootcamp mezunlarından oldu. Daha önce öğrencisi olduğu Hi-Kod Veri Bilimi Atölyesi'nde atölye sorumlusu olarak devam etmekte.