Meslek Liseleri Yapay Zeka ile Tanışıyor. Projesine katılacak
meslek liseleri arıyoruz!

Teknik meslek liselerinin müfredatlarına uyumlu, sektörel ihtiyaçlara yönelik yapay zeka eğitimleri düzenliyoruz.

Eğer öğrencilerinizin bu eğitimlere katılmasını istiyorsanız hemen başvurun!

Neden bu proje?

Yapay zeka dünyamızı ve meslekleri yeniden şekillendirirken, biz de bu teknolojiyi anlayabilen ve geliştirebilen gençler yetiştirmek istiyoruz.

Teknik meslek lisesi mezunları, ülkemizdeki lise mezunlarının neredeyse yarısını oluşturuyor. Meslek Liseleri Yapay Zeka ile Tanışıyor projesi ile binlerce gencin yakında başlayacakları iş hayatlarında daha donanımlı bireyler olmaları için, yapay zekanın ne demek olduğunu, etik yanlarını, potansiyelini keşfetmeye başlayacağız.

Ne yapacağız?

Eğitimler toplam 12 saat olacak ve her lisede seçilecek lise 2. ve 3. sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilecek.

Yapay zeka uygulamaları, veri hazırlama, makine öğrenimi, Python dili ve yapay zeka kütüphanelerinin kullanımı üzerinden ilerleyecek eğitimler, uygulamalı örneklerle öğrencilere ‘yaparak öğrenme’ fırsatı da verecek.

Aradığımız okullar ve koşullar

  • Meslek lisesinin İstanbul’da yer alması: İstanbul’daki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren ve bünyesinde Bilişim Bölümü barındıran meslek liselerini hedef alıyoruz.
  • Öğrencilerinin geleceğine değer katma isteği olan öğretmenlerin varlığı: Tercihimiz, her okulda bu eğitimleri verebilecek bir veya birkaç öğretmenin de eğitimlere katılması ve bunları başka öğrencilerle de devam ettirmesi. O yüzden, bu eğitimi Kodluyoruz’dan almakla ve sonra başka öğrencilere sağlamakla ilgilenen öğretmenlerin olduğu okulları önceliklendireceğiz.

Nasıl başvurabilirsiniz?

İlgilenen liseler, bu linkten başvuru yapabilir: https://forms.gle/oajyGi6xAb7pCFr16

Proje hakkında her türlü sorunuz için: info@kodluyoruz.org

 

Aktivite ve Atölyeler

Kodluyoruz Derneği olarak çeşitli özel sektör kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle ortak etkinlik ve atölye çalışmaları hayata geçiriyoruz.

Kurumsal olarak iş birliği yapmak isterseniz, info@kodluyoruz.org üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mülteciler Derneği – Keşif Laboratuvarı

Mülteciler Derneği ile ortak gerçekleştirdiğimiz Keşif Laboratuvarı projesinde, Sultanbeyli Belediyesi’nin binasında bölgede yaşayan Suriyeli ve Türkiyeli çocuklarla temel kodlama, robotik ve elektronik atölyeleri düzenliyoruz ve çocukların grup halinde çalışarak birlikte öğrenmenin ve ortak çalışmanın önemini kavramaları hedeflendi. Mülteciler Derneği hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 

Otokar – “Küçük Mucitler Yarını Kodluyor”

Otokar çalışanlarının çocuklarına Temmuz 2017’de Kodlama ve Maker atölyeleri düzenledik. Bu etkinlikler sonucunda hem çocuklar kendi geleceklerine dair vizyon geliştirdi, hem de aileler bilgilendirildi.