Gençlere kodlama eğitimleri sağlamamızın yanında, sosyal ve psikolojik destek sağlamanın, ayrıca bir topluluk oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, Mezunlar Kulübü’müzde, her yeni mezun olan sınıfın başarısını kutluyor, teknolojinin yeni gelişmelerini konuştuğumuz ve bu sektörün liderlerini davet ettiğimiz etkinlikler düzenliyoruz. Tüm mezunlarımızın en güzel şekilde bir topluluğun parçası hissettikleri, ve sadece kendilerine değil, tüm topluma katkıda bulunmak istedikleri bir Mezunlar Kulübümüz olmasından gururluyuz!

Etkinliklerimizden örnekler:

 

Girişimcilik Üzerine Toplanıyoruz (23 Kasım 2017)

Yazılım öğrenmeyi eğlenceli hale getiren Scode App’in kurucusu Kadircan Kırkoyun’dan lise yıllarında başlayan girişimcilik hikayesini dinledik . Biz onun anlatımından ve samimiyetinden oldukça etkilendik. Fazla kıyafet nasıl değerlendirilir düşüncesiyle ortaya çıkan ModaCruz’u da Nazlı Eda Kıralı’dan dinledik.Yeni dünyada marka yaratma ve pazarlama konularını konuştuk. 

Kodluyoruz Networking Buluşması (10 Kasım 2017)

Kodluyoruz olarak yeni mezun, öğrenci ve aktif olarak çalışan arkadaşlarımızla bir araya geldik.Yeni insanlarla tanışıp, bolca fikir alışverişi yaparak gün sonunda birçok yeni arkadaş edinerek ayrıldık.

 

Kodluyoruz ile Yazılım Sektöründeki İş Alanlarını Tanıyalım (09 Eylül 2017)

Yazılım sektöründeki iş alanları üzerine değerli konuşmacılarımız Uğur Umutluoğlu, Ömer Aslanbakan ve Gökhan Öztürk deneyim ve bilgi paylaşımlarıyla ufkumuzu genişleterek, sorularımızı yanıtladılar.Aynı zamanda Yetenek Madencisi Özlem Yürekli, hem yurtiçi hem de yurtdışı işe alım süreçleri hakkındaki bilgi, deneyim ve görüşleriyle bize yol gösterici oldu.

 

Kodluyoruz ile Bilişim Tercihleri Üzerine Sohbetler (20 Temmuz 2017)

Üniversite giriş sınavlarını arkada bırakan ve tercih maratonuna katılan gençlerin aklında yazılım bölümleri ile ilgili soru işaretleri kalmasın diye toplandık. Kodluyoruz öğrencileri, mezunları, gönüllüleri ve sohbet edebildiğimiz tüm kodsever arkadaşlarımızla kahvelerimizi kapıp Kadıköy sahilde buluştuk.

 

 Mezuniyet ve Sertifika Töreni (9 Temmuz 2017)

Eski mezunlarımıza katılım sertifilarını vermek, onların başarılarını kutlamak üzere eski-yeni öğrencilerimiz ve gönüllülerimiz buluştu. Duygusal ve gurur dolu anların yaşandığı etkinliğimizden, tüm gençler geleceklerine dair umutlu ayrıldı!

 

Kodluyoruz 1. Geleneksel Pikniği (13 Mayıs 2017)

Kodluyoruz öğrencileri, gönüllüleri ve bizi tanımak isteyen diğer tüm kodseverler ile Moda sahilde toplandık.