Gençlere kodlama eğitimleri sağlamamızın yanında, sosyal ve psikolojik destek sağlamanın, ayrıca bir topluluk oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, Mezunlar Kulübü’müzde, her yeni mezun olan sınıfın başarısını kutluyor, teknolojinin yeni gelişmelerini konuştuğumuz ve bu sektörün liderlerini davet ettiğimiz etkinlikler düzenliyoruz. Tüm mezunlarımızın en güzel şekilde bir topluluğun parçası hissettikleri, ve sadece kendilerine değil, tüm topluma katkıda bulunmak istedikleri bir Mezunlar Kulübümüz olmasından gururluyuz!

Etkinliklerimizden örnekler:

Kariyer Sohbetleri: GittiGidiyor (07 Temmuz 2018)

Mezunlar Kulübü Temmuz buluşmamızda Türkiye’nin En İyi İşverenleri (Great Place to Work-2018) arasında yer alan GittiGidiyor ‘u ağırladık. Software Engineer & Scrum Master’lardan Seda Yalçın ve Ömer Taşkın ile birlikte GittiGidiyor’daki kariyer yolculuklarından, e-ticaret sektöründeki yeni trendlerden ve bu trendlere ayak uydurabilmek için genç yazılımcıların yapması gerekenleri konuştuk.
 

ML & IoT & Computer Vision (31 Mart 2018)

Daha önce Ayyüce Kızrak ile tartıştığımız makine öğrenmesi (ML) konusunun temel taşı olduğu nesnelerin interneti (IoT) ve bilgisayar görüşü (Computer Vision) konularıyla birlikte ele almak üzere Deep Learning Türkiye topluluğundan Özen Özkaya ve Nilay Tüfek’i ağırladık.
 

VR (3 Şubat 2018)

İDEA Kadıköy’de düzenlenen etkinliğimizde son dönemlerde sıklıkla karşımıza çıkan ve teknolojide hızla önem kazanan sanal gerçeklik konusunu konuşmak üzere toplandık.  Sanal sanat ajansı Modern Innova’nın kurucu ortakları Şafak Arslan ve Kerem Gençler’in katılımıyla gerçekleşen etkinlikte VR’ın geleceği ve uygulama alanları üzerine konuştuk.
 

 

Yapay Zeka & Derin Öğrenme  (13 Ocak 2018)

İDEA Kadıköy’de düzenlenen etkinliğimizde İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Doç Dr. Şadi Evren Şeker yapay zeka, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Ayyüce Kızrak makine öğrenmesi ve derin öğrenme konuları üzerine bilgi verdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı.
 

Kodlamıyoruz Kutluyoruz! (23 Aralık 2017)

Mezunlar Kulübü, 2018’i karşılamak üzere bir araya geldi. Kodluyoruz Akademi mezunları, Kodluyoruz proje partnerleri ve gönüllüler Kadıköy Zone60’ta bir araya geldi.
 

Girişimcilik Üzerine Toplanıyoruz (23 Kasım 2017)

Yazılım öğrenmeyi eğlenceli hale getiren Scode App’in kurucusu Kadircan Kırkoyun’dan lise yıllarında başlayan girişimcilik hikayesini dinledik . Biz onun anlatımından ve samimiyetinden oldukça etkilendik. Fazla kıyafet nasıl değerlendirilir düşüncesiyle ortaya çıkan ModaCruz’u da Nazlı Eda Kıralı’dan dinledik.Yeni dünyada marka yaratma ve pazarlama konularını konuştuk. 
 

Kodluyoruz Networking Buluşması (10 Kasım 2017)

Kodluyoruz olarak yeni mezun, öğrenci ve aktif olarak çalışan arkadaşlarımızla bir araya geldik.Yeni insanlarla tanışıp, bolca fikir alışverişi yaparak gün sonunda birçok yeni arkadaş edinerek ayrıldık.

 

Kodluyoruz ile Yazılım Sektöründeki İş Alanlarını Tanıyalım (09 Eylül 2017)

Yazılım sektöründeki iş alanları üzerine değerli konuşmacılarımız Uğur Umutluoğlu, Ömer Aslanbakan ve Gökhan Öztürk deneyim ve bilgi paylaşımlarıyla ufkumuzu genişleterek, sorularımızı yanıtladılar.Aynı zamanda Yetenek Madencisi Özlem Yürekli, hem yurtiçi hem de yurtdışı işe alım süreçleri hakkındaki bilgi, deneyim ve görüşleriyle bize yol gösterici oldu.

 

Kodluyoruz ile Bilişim Tercihleri Üzerine Sohbetler (20 Temmuz 2017)

Üniversite giriş sınavlarını arkada bırakan ve tercih maratonuna katılan gençlerin aklında yazılım bölümleri ile ilgili soru işaretleri kalmasın diye toplandık. Kodluyoruz öğrencileri, mezunları, gönüllüleri ve sohbet edebildiğimiz tüm kodsever arkadaşlarımızla kahvelerimizi kapıp Kadıköy sahilde buluştuk.

 

 Mezuniyet ve Sertifika Töreni (9 Temmuz 2017)

Eski mezunlarımıza katılım sertifilarını vermek, onların başarılarını kutlamak üzere eski-yeni öğrencilerimiz ve gönüllülerimiz buluştu. Duygusal ve gurur dolu anların yaşandığı etkinliğimizden, tüm gençler geleceklerine dair umutlu ayrıldı!

 

Kodluyoruz 1. Geleneksel Pikniği (13 Mayıs 2017)

Kodluyoruz öğrencileri, gönüllüleri ve bizi tanımak isteyen diğer tüm kodseverler ile Moda sahilde toplandık.