Kodluyoruz Yapay Zeka Danışma Kurulu

Geleceğin "elektriği" yapay zeka, bir yandan pek çok iş alanını etkilerken milyonlarca iş imkanı da doğuracak.
Kendimize sormamız gereken en önemli soru; bu değişime ne kadar hazır olduğumuz!

Gençlerimizin sahip olduğu potansiyele inanıyoruz!
Bu inançla yola çıkarak; Türkiye’de yapay zeka ekosistemini yeşertmek, bu alanda çalışacak gençleri yetiştirmek için önemli bir adım attık.
Dünyanın önde gelen uzmanları ve girişimcilerini Kodluyoruz Yapay Zeka Danışma Kurulu’nda bir araya getirdik.

Kapsamlı bir eğitim stratejisi için çalışacak olan danışma kurulumuz, dünya çapında uzmanların Türkiye’nin için bir araya geldiği ilk oluşum.
Farklı disiplinlerden, üniversite ve şirketlerden aramıza katılan danışma kurulu üyelerimizin bilgi ve deneyimlerinin öncülüğünde hep beraber hayallerimizi gerçeğe dönüştüreceğiz.

AI Yetenek Geliştirme Stratejileri

Dünya'nın en iyi üniversite ve şirketlerinde yapay zeka üzerine çalışan liderlerden oluşan danışma kurulumuzun katkısıyla "Türkiye AI Yetenek Geliştirme Stratejisi" oluşturulması ve uygulanması

Ekosistemi Geliştirme

Yetiştirdiğimiz gençlerle birlikte farklı sektörlerin sorunlarına çözüm olacak ürünler geliştirmek, girişimler başlatmak ve daha fazla kaynak üretmek

Eğitim Materyalleri

Gençlerin dünya standardında girişim ve projelere imza atması için uluslararası normlarda yapay zeka eğitim içeriklerinin oluşturulup, erişilebilir kılınması

Kodluyoruz Yapay Zeka Danışma Kurulu Üyelerimiz

 

Arkadaş Özakın

Machine Learning Researcher and Practitioner
San Francisco Bay Area

 

Aydın Akyol

Principle (IT Architecture, AI, Blockchain)
Garanti BBVA

 

Çağrı Hakan Zaman

Research Lead
MIT Virtual Experience Design Lab

 

Çetin Meriçli

Roboticist, Co-founder & CEO
Locomation.ai

 

Ece Kamar

Senior Researcher at the Adaptive Systems and Interaction Group
Microsoft Research Redmond

 

Ekin Doğuş Çubuk

Research Scientist
Google Brain

 

Emrah Budur

Principal Software Engineer & Researcher
Garanti Technology

 

Fatih Mehmet Güler

Founder
PragmaCraft

 

Fırat Barış Kavlak

Founder Partner
Kavlak Law Firm

 

Mustafa İspir

Staff Software Engineer
Google Brain, TensorFlow

 

Tekin Meriçli

Co-founder, CTO
Locomation

 

Tolga Kurtoğlu

CEO
PARC XEROX

Detaylı Bilgi Al!

Bilgi işlem teknolojileri her geçen gün tüm insanların hayatlarında daha fazla yer kaplıyor ama bu konuda yeterli insan kaynağı aynı hızda yetiştirilemiyor. Diğer yandan, pek çok kişi bu alanlarda kariyer yapmak için çaba içerisinde, ama bu güzel niyetlerle başlayan arayışlar doğru yönlendirmelerin olmaması nedeniyle her zaman hedeflenen sonuçlara ulaşamayabiliyor. Bu nedenle pek çok kişi için ortak olan bu arayış ve çabaları, doğru bir kurgu ve müfredat içersinde şekillendirmek çok önemli olacak. İşte Kodluyoruz benim için tam da bu ihtiyacı karşılayacak harika bir girişimi ifade ediyor ve böyle bir enerji yaratacak kurgunun şekillenmesinde yer alıyor olmak, yalnızca heyecan verici bir fırsat değil, aynı zamanda oldukça gurur ve mutluluk verici.

AYDIN AKYOL

Kodluyoruz'a yapay zeka alanında sayısal uçurumun önlenmesi ve fırsat eşitliği sağlanmasına katkıda bulunmak amacı ile katıldım. Zamanla bütün sektörleri dönüştürecek olan yapay zeka teknolojisinin bütün kitleler tarafından erişilebilir olmasını hayal ediyorum.

FATİH MEHMET GÜLER

Kodluyoruz AI Bootcamps programını, Coursera’nın sınıf içi eğitim desteği olan hali olarak görüyorum. Başlangıç aşaması da Coursera’nın ilk zamanlarına da çok benziyor.  Coursera'dan farklı olarak sınıf-içi eğitim gücü ile ileride dünya çapında daha güçlü bir eğitim ağına dönüşebilecek potansiyeli olduğuna inanıyorum. Bu potansiyeli gerçekleştirmek için Kodluyoruz çatısı altında gençlerimizin kariyerindeki yeni meşalelere ateş olup, o gençlerle birlikte yeni nesillere ulaşmayı hayal ediyorum.

EMRAH BUDUR