İstanbul Uygulamalı Veri Bilimi ve Makine Öğrenmesi Bootcamp 1

 

Kodluyoruz Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor! İstanbul ve Ankara’da hayata geçireceğimiz Uygulamalı Veri Bilimi ve Makine Öğrenmesi Bootcamp’lerde, geleceği şekillendirmek isteyen gençleri yetiştiriyoruz.
Süre: 17 Ağustos – 21 Eylül 2019
Eğitim: Cumartesi – Pazar günleri, 10:00 – 17:00 arasında yapılacak.
Adres: İstanbul ITU Arı 2 Teknokent
Eğitmenler:
MİNE MELODİ ÇALIŞKAN  

Marmara Üniversitesi Matematik bölümünden mezun oldu, daha sonra yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik bölümünde “Gerçek Zamanlı Veri Analizi için Makine Öğrenmesi Yöntemleri” üzerine tamamladı. Bu sırada Vitus Commodities’te veri bilimci olarak çalıştı. xMint Yazılım ve Danışmanlık şirketinin kurucusu olan Melodi Çalışkan, sonrasında Münih Teknik Üniversitesi İnovasyon ve İş Yaratma Enstitüsü tarafından düzenlenen Digital Product School programına yapay zeka mühendisi olarak katıldı. Boş zamanlarında yapay zeka alanında gönüllü danışmanlık yapıyor. 2018’de inzva’da AI Proje Grubu’na öncülük etti, şu anda Boğaziçi Üniversitesi İnsansız Hava Araçları Topluluğu’na yapay zeka ve robotik alanında çalışmaları için destek veriyor.

ENGİN DENİZ ALPMAN  

Boğaziçi Fizik bölümünü birincilikle bitirdikten sonra Türk Telekom’da veri bilimci olarak çalıştı. Sonrasında İtü’de Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik yüksek lisansını okudu. Şu an Tübitak projesinde araştırmacı olarak çalışıyor, kodlama / matematik eğitimleri veriyor ve Anakronizma grubunda solistlik yapıyor.