İstanbul Python & Makine Öğrenmesine Giriş Bootcamp

 

İstanbul’da yaşayan ve “Python geliştirici olmak, makine ve derin öğrenmeye giriş yapmak istiyorum” diyen azimli, çalışkan gençleri yeni dönemde açacağımız ücretsiz bootcamp’e davet ediyoruz!

 

Süre: 14 Nisan – 23 Haziran 2019. Eğitimler Pazar günleri, 10:00 – 16:30 arasında yapılacak.
Adres: İTÜ ARI Teknokent ARI 2 Binası, 30 Kişilik Toplantı Salonu
Python bootcamp programı: İlk iki ayda Python’in temel özellikleri, çalışma ortamları, ve temel kütüphaneler incelenecek. Üçüncü ayda ise, makine öğrenimi ve derin öğrenmeye giriş yapılacak. Ayrıntılı akış: https://github.com/fuatbeser/python-programlamaya-giris
Eğitmen:
FUAT BEŞER  

Fuat BEŞER, arkadaşlarıyla birlikte 2017 yılında Deep Learning Türkiye topluluğunu kurdu. 2018’de Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nde insansız araçların sürü halinde otonom hareketiyle ilgili yüksek lisansını tamamladı. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası bilimsel konferanslarda sunulmuş 4 akademik çalışması bulunmaktadır. 500 binden fazla kez görüntülenen Python programlama dilinin desteklendiği Google Colab servisiyle ilgili yazısı dünyanın en popüler veri bilimi bloglarından biri olan KDNuggets tarafından 2018 Şubat ayında “Silver KDNugget Blog” olarak seçilmiştir. Coursera Türkçe Dil Koordinatörü olarak 16 haftalık deeplearning.ai kursununun Türkçeye kazandırılmasına ve Türkçe Yapay Zeka Terimleri projesinin başlatılmasına öncülük etmiştir. İnsansız araçlar, sürü zekası, bilgisayarlı görü, yapay zeka ve gömülü sistemlerde yapay zeka konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

Bu yayın Avrupa Birliği’nin yardımıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Kodluyoruz Derneği sorumlu olup, herhangi bir şekilde AB’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığının görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.