Haberler

 

ISYEC’18 Kayseri

 

Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik Fabrikası tarafından düzenlenen Uluslararası Gençlik İstihdamında Zorluklar ve Fırsatlar Sempozyumu’na “Genç İstihdamı ve İyi Örnekler” sunumuyla katılarak gençlik istihdamındaki sorunların ve teknolojinin yarattığı faydaların tartışıldığı bir atölye düzenledik.

Women Techmakers Tekirdağ

Daha fazla kadının bilim, teknoloji ve mühendislik gibi sektörlerde yer almasını teşvik eden Google destekli sivil oluşum Women Techmakers’ın Tekirdağ ayağı için Çorlu Namık Kemal Üniversitesi’ndeydik. Kadın yazılımcıların sektördeki yerinden de bahsettiğimiz sunumda Türkiye’nin her yerinden kadın yazılımcılarla bir araya gelmek bizi çok mutlu etti. 31 Mart’ta İstanbul’da tekrar buluşmak üzere!

  

Git Eğitimiyle Ankara’dayız!

Kodluyoruz Akademi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ortaklığıyla Ankara’daki ilk bootcamp’ini gerçekleştirdi! Gökhan Tamkoç’un eğitmenliğinde TOBB ETÜ Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen bootcamp’te 25 katılımcıya ücretsiz Git atölyesi sağlandı.

 

Kodluyoruz, Başka Bir Dünya Mümkün’de

 

CNN TÜRK’te Cem Seymen’in konuğu olarak Kodluyoruz’dan ve genç istihdamını arttırmak için neler yaptığımızdan bahsettik.

Kodluyoruz’u daha yakından tanımak için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz:

 

EkoIQ Röportaj: “Kodlamayan kalmasın!”

EkoIQ dergisinin Ocak-Şubat sayısında Kodluyoruz’u, geleceğin işlerini ve kodlama öğrenmenin önemini konuştuk.

                                               –   –       –

GDG Devfest’17  Kadir Has Üniversitesi’nde

Google Geliştirici Topluluğu’nun İstanbul buluşması olan GDG DevFest’17 için Kadir Has Üniversitesi’ndeydik. İstanbul’daki ve diğer şehirlerdeki geliştirici topluluklarının buluştuğu ve gün boyu sektörden sunumların yapıldığı Devfest’17’de sektörde olup bitenleri öğrendik, geliştirici topluluğuyla daha neler yapabiliriz üzerine konuştuk ve Kodluyoruz’u anlattık.