EKİBİMİZ

AYKUT İBRİŞİM

AYKUT İBRİŞİM

Kurucu Üye

Kodluyoruz'un kurucularından olan Aykut Türkiye’nin ilk e-ticaret girişimlerinde görev aldı. Ford Otosan, Akbank gibi Türkiye’nin önde gelen firmaları için dijital iletişim & pazarlama stratejileri oluşturdu. Markalara dijital pazarlama, dijital iletişim danışmanlığı yapıyor.

GÜLCAN YAYLA

GÜLCAN YAYLA

Kurucu Üye

ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Eczacıbaşı Holding’te stratejik planlama üzerine görev aldı. Sosyal girişimcilik hedeflerine odaklanmak amacıyla Amerika’da tam burslu olarak Master of Social Work ve MBA eğitimini tamamladı ve şu an Malala Fonu’nda çalışıyor.

EMRE ŞARBAK

EMRE ŞARBAK

Kurucu Üye

Emre McKinsey’de iki yıl danışmanlık yaptıktan sonra, Amerika’da Kodluyoruz’un modeline ilham veren LaunchCode ekibine katıldı. 
Şu anda LaunchCode’da VP of Technology and Analytics olarak çalışıyor.

GÖKHAN ÖZTÜRK

GÖKHAN ÖZTÜRK

Kurucu Üye

Mobil Uygulama Geliştirme alanında uzun yıllardır çalışıyor. "Akbank Direkt Mobil" uygulamasında Takım Liderliği yaptı, şu anda Demirören Holding’te uygulama geliştiriyor. Bilişim sektöründe kişilerin eğitimleri için gönüllü olarak pek çok eğitim içeriğine katkı sunmakta.

ONUR ÜNVER

ONUR ÜNVER

Kurucu Üye

Bilgisayar bilimci ve bilgisayar öğretmeni. ABD'de, Richmond Üniversitesi Teknoloji Öğrenim Merkezi'nde öğrenci yöneticisi olarak görev aldı. Robert Kolej'de yurtdışı eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyor; programlama eğitimleri veriyor.

BEGÜM ÖZYER

BEGÜM ÖZYER

Genel Koordinatör

Boğaziçi Universitesi Sosyoloji, Istanbul Bilgi Universitesi Sosyal Projeler ve STK yönetimi Yüksek Lisans Programı mezunu. Arçelik ve Akbank gibi şirketlerin dijital pazarlama ekiplerinde çalıştı, çeşitli STK'larda aktif görev aldı. Kodluyoruz Derneği’nde Genel Koordinatör olarak görev alıyor.

PROJE EKİBİ

FUAT TOSUN

FUAT TOSUN

Eğitmen

Yıldız Teknik Üniversitesi BÖTE bölümünden mezun oldu. Özel eğitim kurumlarında Bilişim Teknolojileri öğretmenliği yaptı. Bu yıl Kodluyoruz ekibine dahil oldu ve Kodlama ve Robotik öğretmenliği yapıyor.

ECEM ÇOLAK

ECEM ÇOLAK

Eğitim Asistanı

Hacettepe Üniversitesi Matematik mezunu, pedagojik formasyona sahip. 2012’den beri çeşitli STK’larda çocuklar ile beraber aktif görev alıyor. 2017’de Kodluyoruz’da eğitim asistanı olarak çalışmaya başladı.

SELEN GÜLGÜN

SELEN GÜLGÜN

Proje Asistanı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2017 yılında mezun oldu. Üniversitenin son yılında TEMA Vakfı’nda gönüllülük yaptı ve sivil toplum alanında ilerlemeye karar verdi. Şu anda Kodluyoruz Derneği’nde Proje Asistanı olarak çalışıyor.

GÖNÜLLÜLER

BETÜL ASLAN

BETÜL ASLAN

Mezunlar Kulübü Gönüllüsü

Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Kodluyoruz tarafından işe yerleştirilen ilk kadın yazılımcı. Şu an .Net ile yazılım geliştirme alanında çalışıyor. Kodluyoruz'a katılarak ilk defa bir sosyal girişimde yer alıyor.

DORUKHAN AKAR

DORUKHAN AKAR

BT Gönüllüsü

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği mezunu. Şu an VR alanında yazılım geliştirici olarak çalışıyor, aynı zamanda mobil uygulama geliştiriyor. Kodluyoruz Akademi'den ekibe katılan ilk gönüllü.

UFUK AYDIN

UFUK AYDIN

Tasarım Gönüllüsü

Ufuk Kodluyoruz'a gönüllü olarak tasarım desteği veriyor. Logolardan iletişim kampanyalarına görsellerin büyük kısmı onun eseri. Şimdiye kadar çeşitli firma ve projelerde çalışmış olan ufuk, İş hayatına Hürriyet gazetesi dijital ürün tasarım müdürü olarak devam ediyor.

KODLUYORUZ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU 
Begüm Özyer – Yönetim Kurulu Başkan
Onur Ünver – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Mustafa Can Kıranlı – Yönetim Kurulu Sayman
Aykut Nuri İbrişim – Yönetim Kurulu Genel Sekreter
Gökhan Öztürk – Yönetim Kurulu Asıl Üye
Deniz Gündoğan İbrişim – Yönetim Kurulu Asıl Üye
Volkan Öktem – Yönetim Kurulu Yedek Üye
Gülcan Yayla – Yönetim Kurulu Yedek Üye
Emre Şarbak – Yönetim Kurulu Yedek Üye
Görkem Karayel – Yönetim Kurulu Yedek Üye
Fatma Demirbaş Ünver – Yönetim Kurulu Yedek Üye