EKİBİMİZ

AYKUT İBRİŞİM

AYKUT İBRİŞİM

Kurucu Üye

Kodluyoruz'un kurucularından olan Aykut Türkiye’nin ilk e-ticaret girişimlerinde görev aldı. Ford Otosan, Akbank gibi Türkiye’nin önde gelen firmaları için dijital iletişim & pazarlama stratejileri oluşturdu. Markalara dijital pazarlama, dijital iletişim danışmanlığı yapıyor.

GÜLCAN YAYLA

GÜLCAN YAYLA

Kurucu Üye

ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Eczacıbaşı Holding’te stratejik planlama üzerine görev aldı. Amerika’da tam burslu olarak MBA ve Master of Social Work eğitimi ve Washington DC'de Malala Fonu ve Dünya Bankası'ndaki çalışmalarından sonra şu an Türkiye'de Kodluyoruz için çalışıyor.

EMRE ŞARBAK

EMRE ŞARBAK

Kurucu Üye

Emre McKinsey’de iki yıl danışmanlık yaptıktan sonra, Amerika’da Kodluyoruz’un modeline ilham veren LaunchCode ekibine katıldı. 
Şu anda LaunchCode’da VP of Technology and Analytics olarak çalışıyor.

ONUR ÜNVER

ONUR ÜNVER

Kurucu Üye

Bilgisayar bilimci ve bilgisayar öğretmeni. ABD'de, Richmond Üniversitesi Teknoloji Öğrenim Merkezi'nde öğrenci yöneticisi olarak görev aldı. Robert Kolej'de yurtdışı eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyor; programlama eğitimleri veriyor.

MUSTAFA CAN KIRANLI

MUSTAFA CAN KIRANLI

Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa, kendi yazılım şirketinde React/React Native alanında start-up’lara ve şirketlere hızlı, ölçeklenebilir çözümler oluşturmak için web ve mobil uygulamalar geliştiriyor. Öncesinde, Eczacıbaşı Topluluğu’nda Finans Uzmanı ve Stratejik Planlama Uzmanı gibi pozisyonlarda ve Ovidos Creative’de Proje Yönetim ve Satış Müdürü olarak görev aldı.

PROJE EKİBİ

FUAT TOSUN

FUAT TOSUN

Eğitmen

Yıldız Teknik Üniversitesi BÖTE bölümünden mezun oldu. Özel eğitim kurumlarında Bilişim Teknolojileri öğretmenliği yaptı. Bu yıl Kodluyoruz ekibine dahil oldu ve Kodlama ve Robotik öğretmenliği yapıyor.

ECEM ÇOLAK

ECEM ÇOLAK

Eğitim Asistanı

Hacettepe Üniversitesi Matematik mezunu, pedagojik formasyona sahip. 2012’den beri çeşitli STK’larda çocuklar ile beraber aktif görev alıyor. 2017’de Kodluyoruz’da eğitim asistanı olarak çalışmaya başladı.

BİRCE ÖZSİVRİ

BİRCE ÖZSİVRİ

Dijital Okuryazarlık Programları Direktörü

Birce, Robert Koleji'nden mezun olduktan sonra Boston Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği okudu ve Reckitt Benckiser'de dört yıl çalıştı. FIRST Robotics Competition'da lisesindeki gençlere mentorluk yaptı ve şu an mesleğine devam etmenin yanında Kodluyoruz'un teknoloji okuryazarlığı stratejisini yönetiyor.

ALTAN ŞAR

ALTAN ŞAR

Proje Asistanı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümü'nden 2017'de mezun oldu. Bir çok STK’ da gönüllülük yaptı..İlk Fırsat 2018 katılımcısı olarak 1 yıl süreyle TEGV'de Ateşböceği Öğrenim Birimi Yöneticisi olarak çalıştı. Kodluyoruz Derneği'nde Proje Asistanı olarak görev alıyor.

FURKAN TOLGA YÜCE

FURKAN TOLGA YÜCE

İş Geliştirme Uzmanı

Kocaeli Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde yüksek lisans yapıyor. Yazılıma meraklı bir sosyal bilimci. Şu anda Kodluyoruz Derneği’nde iş geliştirme üzerine çalışıyor.

EMRE KÜÇÜK

EMRE KÜÇÜK

İletişim Stajyeri

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Sosyoloji bölümlerinden 2019 yılında mezun oldu. Sivil toplum alanında gönüllü çalışmalarda bulundu. Üniversite son sınıftan bu yana Kodluyoruz’da İletişim stajyeri pozisyonunda çalışıyor.

GÖNÜLLÜLER

BETÜL ASLAN

BETÜL ASLAN

Mezunlar Kulübü Gönüllüsü

Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Kodluyoruz tarafından işe yerleştirilen ilk kadın yazılımcı. Şu an .Net ile yazılım geliştirme alanında çalışıyor. Kodluyoruz'a katılarak ilk defa bir sosyal girişimde yer alıyor.

DORUKHAN AKAR

DORUKHAN AKAR

BT Gönüllüsü

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği mezunu. Şu an VR, AR alanlarında yazılımcı olarak çalışıyor, aynı zamanda mobil uygulama geliştiriyor. Kodluyoruz Akademi'den ekibe katılan ilk gönüllü.

UFUK AYDIN

UFUK AYDIN

Tasarım Gönüllüsü

Ufuk Kodluyoruz'a gönüllü olarak tasarım desteği veriyor. Logolardan iletişim kampanyalarına görsellerin büyük kısmı onun eseri. Şimdiye kadar çeşitli firma ve projelerde çalışmış olan ufuk, İş hayatına Hürriyet gazetesi dijital ürün tasarım müdürü olarak devam ediyor.

KODLUYORUZ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU 
Gülcan Yayla – Yönetim Kurulu Başkanı
Onur Ünver – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Mustafa Can Kıranlı – Yönetim Kurulu Sayman
Aykut Nuri İbrişim – Yönetim Kurulu Genel Sekreter
Volkan Öktem – Yönetim Kurulu Yedek Üye
Birce Başak Özsivri – Yönetim Kurulu Yedek Üye
Emre Şarbak – Yönetim Kurulu Yedek Üye
Görkem Karayel – Yönetim Kurulu Yedek Üye
Fatma Demirbaş Ünver – Yönetim Kurulu Yedek Üye