B/S/H/ Geleceği Kodlayanlar – Makers of Tomorrow

 

Kodluyoruz Derneği olarak, kodlamanın temellerini çocuklar ve gençlere erken yaşta tanıtabilmek, geleceğin bilişim alanında donanımlı bireylerini yetiştirmeye bugünden başlamak için, Türkiye’nin en büyük sanayi merkezlerinden biri olan Tekirdağ Çerkezköy’de B/S/H/ Türkiye ile Geleceği Kodlayanlar Projesi projesini hayata geçirdik.

Geleceği Kodlayanlar-Makers of Tomorrow Projesi kapsamında BSH grubunun dünya çapındaki en büyük üretim merkezi ve en önemli 3 Ar-ge merkezinden birinin yer aldığı Çerkezköy üretim tesislerinde bir Maker Lab-Design Thinking atölyesi oluşturduk. Bölge Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğiyle bölgedeki çeşitli okullardan atölyemize gelen ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde öğrencilere ve öğretmenlere temel kodlama, robotik ve elektronik eğitimleri veriyoruz. Geleceği Kodlayanlar Projesi kapsamında her sene 1000’den fazla katılımcıya ulaşmayı hedefliyoruz.

Geleceği Kodlayanlar Eğitim Kapsamı

Öğrenci Görüşleri

Gayet güzel ve verimli bir kurstu. Her anlamıyla çok şey kattı bize. Bence eksiği yok fazlası var. 

Kesinlikle buraya gelmek bana çok faydalı oldu. Bilgisayar ile uğraşmak istemeyen ben kod yazmaya bayılır oldum. Emekleriniz için çok teşekkürler. Çok güzel anılarım oldu. Ve güzel bilgiler öğrendim. 4 gün nasıl geçti anlamadım. Kesinlikle çok eğlenceli bir faaliyetti.

Kullandığımız uygulamaların ileride ve günlük hayatta işe yarayacağına inanıyorum. İlerde tekrar bu program ve uygulamaları kullanmak isterim.

Öncelikle buraya ilk geldiğimde ne yapacağımı bilmiyordum, nasıl yapacağımı bilmiyordum. Biraz yardımla çok şey değişti, çok zevk aldım. Tekrardan gelmek isterim, çok eğlenceli. Her şey için çok teşekkür ederim. Çok uğraştık ama sonunda hepsini yapmayı başardık.

Öncelikle bu kursta emeği geçen bütün herkese çok teşekkür ederim. Bence kurs kusursuzdu ve çok güzeldi. Eğlenerek arduino kodladık. Kursun bana katkıları da bir koddaki hatayı daha iyi anlayabilmem, eskiden daha iyi bir şekilde ve anlayarak kod yazabilmem oldu. Bence öğretmenlerimiz çok iyi kodlama dersi verdi ve 3D çizim de yaptık. O da çok güzeldi. Bence her şey dediğim gibi çok iyiydi ve eksiksizdi. İnşallah tekrar böyle bir kurs olur.

Öğretmen Görüşleri

Her şey gayet anlaşılır ve açıktı. Eğitmenler herkes anlayana kadar sabırla tekrarladı. Yeterli zaman tanındı. Birebir ilgilenildi. İlginiz ve tatlı diliniz için teşekkür ederim.

Bugüne kadar katıldığım en etkili ve faydalı eğitimlerden biri oldu. Gün sonuna kadar dolu dolu ve çok eğlenceli geçti. Başta eğitmenlerimiz Fuat Bey ve Ecem Hanım ile BSH firmasına çok teşekkür ederim.

Çok faydalı olan, farkındalığımızı arttıran bir eğitimdi. Bize her konuda yardımcı olan, eğlenceli bir şekilde öğrenmemize katkısı olan Fuat Bey ve Ecem Hanım’a teşekkürü bir borç bilirim.