Kodluyoruz Akademi’nin Kotlin – Android Bootcamp başvuruları kapandı, ilgin için teşekkür ederiz. Eğer sen de başvuran adaylar arasındaysan süreç hakkında aşağıdan bilgi alabilirsin, ayrıca posta kutunu düzenli olarak takip etmeyi unutma. Şimdiden başarılar!

 

Bootcamp Başvuru ve İçerik Detayları

Bootcamp hangi gün ve saatlerde gerçekleşecek?

Kotlin – Android Bootcamp dersleri, 16 hafta süreyle, Cumartesi – Pazar günleri gerçekleştirilecektir.  Bootcamp’te toplam 96 saat eğitim verilecektir.

Bootcamp içeriği nedir ve eğitmen kimdir?

Bu program ile Git ve GitHub kullanarak, Sıfırdan – Orta ve İleri seviye Android Uygulama Geliştirme bilgisine sahip olacaksınız. Profesyonel bir iş yerine yerleşebilmeniz ve profesyonel hayatta karşılacağınız gerçek problemlere çözümler üretebilmeniz için gerekli olan tüm yeteneklere sahip olmanızı sağlamaya çalışacağız.. Her hafta hangi konunun işlendiğine ait eğitim takvimimizi incelemek ve eğitmenimizle tanışmak için tıklayın.

Başvuru süreci̇ nasıl işliyor?

Peoplebox.com üzerinden ön kayıt başvurusunu tamamlayan adaylara Codela.net tarafından sağlanan link üzerinden bir yazılım testi göndereceğiz. Başvuru formunda yazılan cevaplar, test sonuçları, ve sonrasında gerçekleştirdiğimiz mülakatın sonuçlarına göre Bootcamp katılımcılarını belirleyeceğiz. ,

Önemli not: Başvurusunu PeopleBox.com üzerinden yapmayan adayların başvurusu dikkate alınmayacaktır.

Katılımcıları nasıl seçeceksiniz?

Önceliğimiz, yazılım sektörüne adım atmak isteyen, motivasyonu yüksek, öğrenmeye meraklı, eğitimlere devam konusunda güvendiğimiz, sosyal ve ekonomik açıdan bu fırsata ihtiyacı olan ve Kotlin – Android konusunda kendini geliştirmek isteyenler olacak.

Katılımcıların aşağıdaki konularda temel düzeyde bilgi sahibi olması beklenmektedir:

  • Algoritma bilgisi
  • Değişken tanımlama, temel veri tipleri, operatörler, kontrol yapıları, döngüler, istisna yönetimi
  • Nesne yönelimli programlama (OOP)
  • Fonksiyonel Programlama kavramı (en azından, üzerine bir şeyler konuşabilecek düzeyde)
  • Bir ön şart değil; ancak Java ve/veya temel Android Uygulama Geliştirme konusunda bilginizin olması bir avantajdır.

Bootcamp sonrası gençleri neler bekli̇yor?

Tüm katılımcılar Kodluyoruz Mezunlar Kulübü”ne kabul edilecek, ve kendileri gibi yetenekli pek çok gençle tanışma ve işe girene kadar destek alma fırsatı yakalayacak.

 

Kodluyoruz Akademi bootcamp’leri, Codela, PeopleBox, Kariyer.net desteğiyle, KWORKS ve İTÜ Arı Teknokent mekan sponsorluğunda gerçekleşmektedir.