3 YENİ BOOTCAMP TEMMUZ’DA BAŞLIYOR!

Kodluyoruz - Bootcamp

7 Temmuz itibari ile ücretsiz 3 bootcamp’imiz başlıyor, siz de katılın, siz de iş dünyasında yerinizi alın!

Son başvuru tarihi: 24 Haziran 2018, 23:59

Bootcamp’lerimiz kariyer.net’in ücretsiz iletişim desteğiyle, KWORKS ve ITUARI Teknokent’in mekan sponsorluğunda, Codela platformunun katkılarıyla gerçekleşmektedir. 

Tüm destekçilerimize teşekkürler!

Açık bootcamp’lerimiz:

Kodluyoruz - Bootcamp - Kotlin

Kodluyoruz Akademi’nin Kotlin – Android bootcamp’i başlıyor!

Son başvuru tarihi: 24 Haziran 2018, 23:59

Temmuz ayında başlayacak 4 aylık bootcamp’te 30 katılımcıya ücretsiz Kotlin – Android eğitimi verilecek.

Bootcamp Başvuru ve İçerik Detayları

Kotlin – Android Bootcamp dersleri, 16 hafta süreyle, Cumartesi – Pazar günleri, saat 10:00 – 13:00 arasında gerçekleştirilecektir.  Bootcamp’te toplam 96 saat eğitim verilecektir.

Bootcamp nerede gerçekleşecek?
Bootcamp dersleri KWORKS – Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nde gerçekleşecek. Adres: 19 Mayıs Mah. 19 Mayıs Cad. Golden Plaza, 34360 Şişli/İstanbul

Bootcamp içeriği nedir ve eğitmen kimdir?
Bu program ile Git ve GitHub kullanarak, Sıfırdan – Orta ve İleri seviye Android Uygulama Geliştirme bilgisine sahip olacaksınız. Profesyonel bir iş yerine yerleşebilmeniz ve profesyonel hayatta karşılacağınız gerçek problemlere çözümler üretebilmeniz için gerekli olan tüm yeteneklere sahip olmanızı sağlamaya çalışacağız.. Her hafta hangi konunun işlendiğine ait eğitim takvimimizi incelemek ve eğitmenimizle tanışmak için tıklayın.

Başvuru süreci̇ nasıl işliyor?
Kariyer.net üzerinden ön kayıt başvurusunu tamamlayan adaylara, 25 Haziran’dan itibaren Codela.net tarafından sağlanan link üzerinden bir yazılım testi göndereceğiz. Başvuru formunda yazılan cevaplar, test sonuçları, ve sonrasında gerçekleştirdiğimiz mülakatın sonuçlarına göre Bootcamp katılımcılarını belirleyeceğiz.

Katılımcıları nasıl seçeceksiniz?
Önceliğimiz, yazılım sektörüne adım atmak isteyen, motivasyonu yüksek, öğrenmeye meraklı, eğitimlere devam konusunda güvendiğimiz, sosyal ve ekonomik açıdan bu fırsata ihtiyacı olan ve Kotlin – Android konusunda kendini geliştirmek isteyenler olacak.

Katılımcıların aşağıdaki konularda temel düzeyde bilgi sahibi olması beklenmektedir:

 • Algoritma bilgisi
 • Değişken tanımlama, temel veri tipleri, operatörler, kontrol yapıları, döngüler, istisna yönetimi
 • Nesne yönelimli programlama (OOP)
 • Fonksiyonel Programlama kavramı (en azından, üzerine bir şeyler konuşabilecek düzeyde)
 • Bir ön şart değil; ancak Java ve/veya temel Android Uygulama Geliştirme konusunda bilginizin olması bir avantajdır.

Bootcamp sonrası gençleri neler bekli̇yor?
Tüm katılımcılar Kodluyoruz Mezunlar Kulübü‘ne kabul edilecek, ve kendileri gibi yetenekli pek çok gençle tanışma ve işe girene kadar destek alma fırsatı yakalayacak.

Kodluyoruz - Bootcamp - Big Data

Kodluyoruz Akademi’nin Big Data bootcamp’i başlıyor!

Son başvuru tarihi: 24 Haziran 2018, 23:59

Temmuz başında başlayacak 2 aylık bootcamp’te 30 katılımcıya ücretsiz Big Data eğitimi verilecek.

Bootcamp Başvuru ve İçerik Detayları

Bootcamp hangi gün ve saatlerde gerçekleşecek?
Dersler 8 hafta süreyle, Cuma 19:00-22:00, Cumartesi 10:00 – 14:00 arasında gerçekleştirilecektir. 8 hafta sürecek eğitimde toplam 56 saat eğitim verilecektir.

Eğitimler nerede gerçekleşecek?
Eğitimler ITUARI Teknokent’te gerçekleşecek.

Bootcamp içeriği nedir ve eğitmen kimdir?
Günümüzde farklı kaynaklarda biriken veri ve bu veriden çıkarılabilecek anlamlar, iş akışını ve iş akışı için alınacak kararları doğrudan etkileyecek seviyeye gelmiştir. İnsanlar ve davranışlarını modelleyip bir katma değer sağlayabilmek için veriye etkin şekilde erişebilmemiz ve sorgulayabilir olmamız gerekmektedir.

Bu eğitimde temel olarak; veri toplama, veriyi depolama ve sorgulayabilmek için standart olarak belirlenen yöntemler ve hangi durumda hangi teknolojinin kullanılabileceği üzerinde durulacaktır.

Öte yandan, “Big Data Engineer” olarak çalışan insanların “Software Engineer” a çok yakın şekilde iş akışlarını takip etmesinden dolayı, temel yazılım mühendisliği prensipleri üzerinde de durulacaktır.

Yaşarcan Yılmaz, lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde yaptıktan sonra yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde “Machine Learning” üzerine yapmıştır. 2012 yılından itibaren aktif olarak yazılım dünyasında yer almakta ve “Big Data” ve “Machine Learning” üzerine çalışmaktadır.

Eğitmenimizin GitHub sayfasından eğitim içeriğine ulaşmak için tıklayın.

Başvuru süreci̇ nasıl i̇şliyor?
Ön kayıt başvurusunu tamamlayan adaylara, 25 Haziran’dan itibaren Codela.net tarafından sağlanan link üzerinden bir yazılım testi göndereceğiz. Başvuru formunda yazılan cevaplar, test sonuçları ve sonrasında gerçekleştirdiğimiz mülakatın sonuçlarına göre Bootcamp katılımcılarını belirleyeceğiz.

Eğitime kimler katılabilir?
Önceliğimiz, yazılım sektörüne adım atmak isteyen, motivasyonu yüksek, öğrenmeye meraklı, eğitimlere devam konusunda güvendiğimiz, sosyal ve ekonomik açıdan bu fırsata ihtiyacı olan ve “Big Data” konusunda kendini geliştirmek isteyenler olacak.

Temel seviyede, büyük veri nedir diye incelemiş, büyük veri işleme ya da depolama teknolojilerinden bir ya da bir kaçını incelemiş, en az bir programlama diline (Python, Java, C# vb.) hakim, Fonksiyonel Programlama’yı Object Oriented Programlama ile kıyaslayabilecek kadar FP bilen kişiler eğitime katılabilir.

Bir ön şart değil; ancak API kullanımları konusunda bilginizin olması bir avantajdır.

Bootcamp sonrası gençleri̇ neler bekli̇yor?
“Big Data” eğitimi alanların başlangıç seviyesinde bir pozisyona yerleşebilmesi hedeflenmektedir.

Tüm katılımcılar Kodluyoruz Mezunlar Kulübü‘ne kabul edilecek, ve kendileri gibi yetenekli pek çok gençle tanışma ve işe girene kadar destek alma fırsatı yakalayacak.

Kodluyoruz - Bootcamp - Virtual Reality

Kodluyoruz Akademi’nin “Virtual Reality” (Sanal Gerçeklik) bootcamp’i başlıyor!

Son başvuru tarihi: 24 Haziran 2018, 23:59

Temmuz ayında başlayacak 6 haftalık bootcamp’te 30 katılımcıya ücretsiz VR eğitimi verilecek.

Bootcamp Başvuru ve İçerik Detayları

Bootcamp hangi gün ve saatlerde gerçekleşecek?
Dersler 6 hafta süreyle, Cumartesi ve Pazar 10:00 – 13:00 arasında gerçekleştirilecektir. Bootcamp’te toplam 36 saat eğitim verilecektir.

Bootcamp nerede gerçekleşecek?
Bootcamp dersleri ITUARI Teknokent’te gerçekleşecek.

Bootcamp içeriği nedir ve eğitmen kimdir?
“Virtual Reality” alanına giriş ve geçiş seviyesi olarak belirlenen bootcamp’te, “Virtual Reality” uygulamalarının temel çalışma prensiplerini, türlerini ve kullanım alanları ile başlayıp Unity 3D oyun motoru kullanılarak bu tür uygulamaların nasıl oluşturuldukları uygulamalı olarak anlatılacaktır. Eğitim 2 hafta giriş, 2 hafta uygulama ve 2 hafta geliştirme olarak yapılacaktır. Bootcamp’e katılacak olan öğrencilerin giriş seviyesinde Unity 3D ve C# bilmeleri ön koşul olarak belirlenmiştir.

Bootcamp sonucunda öğrencilerin etkileşim içeren, 3D ve 360 Video içerikli basit “Virtual Reality” uygulamaları üretebilmesi hedeflenmektedir.

2011 yılında Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olan Yaman Terzioğlu, Purdue Üniversitesi’nde tamamladığı Görsel İletişim Tasarımı Master Programı’nda oyun tasarımına odaklanmıştır. 2015’e kadar aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yaptıktan sonra MemoryCo’da yazılım geliştirici olarak çalışmıştır. Şu an Modern Innova’da prodüksiyon sorumlusu olarak görevini sürdürmektedir.

Başvuru süreci nasıl i̇şliyor?
Ücretsiz VR Bootcamp’e ön kayıt yaptırmak için başvuruları 24 Haziran 2018 Pazar günü sonuna kadar kabul edeceğiz. Başvuru yapmak için Kariyer.net üzerinden başvuru yapman yeterli.

Ön kayıt başvurusunu tamamlayan adaylara, 25 Haziran’dan itibaren Codela.net tarafından sağlanan link üzerinden bir yazılım testi göndereceğiz. Başvuru formunda yazılan cevaplar, test sonuçları, ve sonrasında gerçekleştirdiğimiz mülakatın sonuçlarına göre Bootcamp katılımcılarını belirleyeceğiz.

Katılımcıları nasıl seçeceksiniz?
Önceliğimiz, yazılım sektörüne adım atmak isteyen, motivasyonu yüksek, öğrenmeye meraklı, eğitimlere devam konusunda güvendiğimiz, sosyal ve ekonomik açıdan bu fırsata ihtiyacı olan ve “Virtual reality” konusunda kendini geliştirmek isteyenler olacak.

Başvuran adaylara gönderilecek çalışma materyalleri ile katılımcıların aşağıdaki konular hakkında bilgi edinmesi beklenmektedir:

 1. Giriş seviyesinde Unity ve C#
 2. Unity: Genel arayüz bilgisi, çalışma prensipleri (3 Boyutlu Düzlemde Objeler ile Çalışabilme, GameObjects, Components gibi giriş seviyesi konuları)
 3. C#: Syntaxation, Genel Mantık İşleyişi ve C# ile Unity nin beraber temel seviyede çalışma prensipleri

Bunun dışında adayların, CS eğitimi alan kişilerin bilmesi beklenen

 1. Algoritma bilgisi,
 2. OOP ve genel operatörler
 3. Döngü çeşitleri gibi baz konulara mutlaka hâkim olması beklenmektedir.

Bu konu çok spesifik bir iş olduğu için acil durumlar dışında her derse katılım zorunludur ve gelinmemesi durumunda birçok kilit konu kaçırılmış olacaktır. Bu yüzden, gerçekten bu konuda kişisel özveri gösterecek kişilerin bootcamp’e dahil olması önemlidir. (1-2 haftalık kişisel uygulama süresinde projelerini ilerletmeleri beklenmektedir. Bununla beraber bazı haftalar sonraki haftaya tamamlanması veya üzerinden geçilmesi beklenen konular olacaktır.)

Bootcamp sonrası gençleri neler bekli̇yor?
“Big Data” eğitimi alanların başlangıç seviyesinde bir pozisyona yerleşebilmesi hedeflenmektedir.

Tüm katılımcılar Kodluyoruz Mezunlar Kulübü‘ne kabul edilecek, ve kendileri gibi yetenekli pek çok gençle tanışma ve işe girene kadar destek alma fırsatı yakalayacak.