Kodluyoruz Akademi, Kodluyoruz Derneği’nin bootcamp programıdır. Kodluyoruz Akademi bootcamp’lerinde bilişim ile ilgili bölümlerden mezun veya son sınıfta okuyan; ancak sosyo-ekonomik koşulları, eğitimi veya iş tecrübesi yeterli görülmediği için yazılım alanında istediği kariyere başlayamayan yetenekli gençlere fırsat eşitliği yaratmayı hedefliyoruz.Teknoloji yaşadığımız dünyaya hızla yön verirken, günümüzde kodlama bilmenin, kod okur yazarlığına sahip olmanın, yeni dünyanın dilini anlamakla eş değer olduğuna inanıyoruz. Ancak hızla değişen dünyamızın eğitim modelleri bu değişimin hızına ayak uyduramadığı gibi, ne yazık ki sosyo-ekonomik faktörler nedeniyle de ülkemiz gençleri eğitim ve kariyer yolculuklarında eşit şartlara sahip olamıyorlar.

Ancak biz, gençleri sadece sahip oldukları diplomalar üzerinden eleyen işe alım metotlarının artık çalışmadığını biliyoruz. Gençler için daha eşitlikçi, yetenek ve üretkenliğe dayalı modeller ile kariyer planı yapılarak işe alım süreçleri oluşturulması gerektiğine inanıyoruz. Ve biliyoruz ki küçük desteklerle muazzam başarılar elde edebilecek yetenekli gençlerimizin en önemli ihtiyacı doğru zamanda doğru yerde kendilerini ifade edebilmeleri için onlara bir fırsat yaratılması.

Kodluyoruz Akademi yazılım ve teknoloji sektöründe bu bahsettiğimiz engellerle karşılaşan gençlere itici bir güç oluşturmak amacıyla gerçekleşen düzenli bootcamp programıdır. Gençlere yazılım ve kodlama alınında kendilerini geliştirebilecekleri, bilgiye ücretsiz ulaşabilecekleri, dil, din, ırk, cinsiyet, sosyo-ekonomik durum gözetmeden bilgi paylaşımı yapılabilecekleri ve edindikleri bilgi/deneyimi aktarabilecekleri bir ortam sunmak için çalışıyoruz. Halihazırda yazılım bilgisi olan ancak kendilerine daha iyi bir gelecek oluşturmak isteyen veya kodlamaya giriş yapmak isteyen isteyen tüm gençlere kapımız açık. Giriş seviyesi adaylara ücretsiz eğitimler sağlamak için çalışırken, kod/okur yazarlığı olan orta/üst seviye adayların bilgi seviyelerini ölçüyor ve motivasyonlarına uygun firmalarda ücretli staj ve iş imkanlarıyla eşleştirerek yeteneklerini bizzat çalışarak göstermelerine fırsat sağlıyoruz.

Kodluyoruz Akademi bootcamp’leri hafta sonları gerçekleşiyor ve dört ay boyunca devam ediyor. Bir senede en az 3 bootcamp gerçekleştiriyor ve mezunlarımızı da Mezunlar Kulübü’nde bir araya getirerek takip etmeye devam ediyoruz.

 

Bootcamp’lerimiz

 

Git Eğitimiyle Ankara’dayız!

Kodluyoruz Akademi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ortaklığıyla Ankara’daki
ilk bootcamp’ini açıyor! Gökhan Tamkoç’un eğitmenliğinde TOBB ETÜ Teknoloji Merkezi’nde
 
gerçekleştirilecek bootcamp’te 30 katılımcıya ücretsiz Git atölyesi sağlayacağız.

Rakamlarla Kodluyoruz Akademi

 • 5

  BootCamp

 • 3

  Şehir

 • 85

  Eğitim Tamamlama %

 • 100

  Eğitilen Gençler

 • 50000

  Ulaşılan Kişiler

 

Açık Eğitim Kaynakları:

Kodlama öğrenmek isteyene internet deniz derya!

Kullanabileceğiniz ücretsiz kaynakları sizin için derledik.

Ayrıntılı Bilgi İçin: